OPY Projesi

Yemek kitaplarını hayata geçirme projesi :)

Oku, Pişir, Yorumla...

Kitaplığımın semt halk kitaplığına taş çıkartacağı söylenir.. Ben inanmam.. Bana göre daha alınacak okunacak o kadar çok kitap varkiii... Fotoğrafta gördüğünüz mutfak kitaplığım. Buz dağının görünen kısmı bile değil. İşte bu kitapların bana yaptığı çağrışım, inanılmaz bir tarif arşivim var peki ne kadarını uyguladım?

Çoğu insan yemek kitaplarını güvenilir bulmaz, hele ki şimdinin teknolojisinde internette bu kadar çook tarif veren site varken kimse kitapçılarda yemek kitaplarına rağbet göstermez, illaki basılı yayın alacaksam bari dergi alayım derler..

dergiler
Ben bu kimselere katılmıyorum! Bence yemek kitapları çok değerlidir. Kitaplardaki her tarif rastgele değil özenle seçilmiş uygulanmış hatta defalarca test edilmiştir.. En azından ben bir kitap yazacak olsam en seçme tariflerimi defalarca denedikten sonra ancak yayınlarım diye düşünüyorum.

Ancaaakkk.... kütüphaneme kazandırdığım hevesle aldığım bir kaç kitap varki tariflerini uyguladığımda bende yarattığı hayal kırıklığı benim gibi kitaplara sonsuz güvenen birini bile derinden sarstı.. Böylece vatana millete hayırlı olsun dedim ve kitaplarımı gözden geçirmeye başladım...

kitaplar
Özellikle fotoğrafsız tarifleri uygulayıp kendi çektiğim fotoğrafı kitaba yapıştırmayı düşündüm önce.. Sonra bu projeyi daha da büyüttüm.. Peki bu tarifde ben ne hissettim? Acaba benim yorumum ne? dedim.. Ve işteee karşınızdayım :D

Bugünden itibaren mutfak kitaplığımdaki her kitabı tek tek incelemeye alıyorum.. Her tarifi okuyor, pişiriyor ve yorumluyorum... Ama istiyorumki bu interaktif bir proje olsun! Nasıl mı?
Sizlerde elinizdeki kitaplardan uygulamamı istediğiniz tarifi bana gönderin sizin için onuda okuyayım, pişireyim ve yorumlıyayım... Hatta arzu ederseniz "ya ne zamandır kütüphanemde duruyor ama hiç bir tarifi uygulamadım.. ay biri uygulasada yazsa.." dediğiniz kitaplar varsa onlarıda bana gönderin ben sizin için yazarım.. Sonra size kitabınızı geri gönderirim.. Ve kendi yemek kitapları arşivimizi oluşturalım..

Hadi bakalım sevgili arkadaşlar şimdi hep beraber yemek kitaplarını hayata geçiriyoruz!!!

Projenin interaktif olmasına özellikle önem veriyorum bu nedenle ne kadar çok kişiye haberi ulaştırabilirsem o kadar iyi.. Bunun içinde elbette sizlere ihtiyacım var. Haydi bakalım bloggerlar logoyu sayfanıza yerleştirinki daha çok kitap hayata geçsin :)Not: Elbette Yasemin Mutfakta'da şimdiye kadar pek çok sayıda tarifi kitaplardan uyguladım. Bunlarıda derleyip toparlayıp sayfamın yan tarafında kitap kitap ayırdım.. Bu kitap isimlerine tıkladığınızda hangi kitaptan hangi tarifleri uyguladığımı görebilirsiniz..


Hangi kitaplardan hangi tarifler var?

yemek50 50 Pratik Menü

altın kitap çikolata Altın Kitap Çikolata

beyazmutfak Beyaz Mutfak

beyazunsuz Beyaz Unsuz Şekersiz Hamur İşleri

bir yemek masali Bir Yemek Masalı

butterfly Butterfly'dan Özel Tatlar

chocolate_book Chocolate - Cooking with the world's best ingredient

dunyaninenguzeltatlilari Dünyanın En Güzel Tatlıları

evyemekleri Ev Yemekleri

enlezzetlivejetaryen En Lezzetli Vejetaryen Yemekleri

mikseryemek Mikser Yemek Kitabı

net 425 gr - Gamze Bursa net 425 gr

remix1 Remix I

remix2 Remix II

sevgilimaksamanepisirdin Sevgilim, Akşama Ne Pişirdin?

Dünya Mutfaklatından Hamur İşleri Dünya Mutfaklatından Hamur İşleri
Blog Widget by LinkWithin